Oddíl v roce 2010

(ze zápisu do kroniky obce)

Rok 2010 jsme zahájili v celkovém počtu 22 členů, do působení našeho oddílu zasáhl i nedaleký Nadějkov, kde jsem získali 5 členů. V realizačním týmu našeho oddílu nedošlo k žádným změnám. O chod oddílu se velmi zodpovědně a pečlivě starají Zuzana Hanusová, Kateřina Petříková, Tereza Hanusová a Václav Kašpar. Pravidelné skautské schůzky probíhají každý pátek od 16:00 do 18:00 hodin v klubovně na chyšecké faře. Letošní příspěvek obce ve výši 5000,- Kč jsme použili na nákup táborových potřeb.

Oddílové akce v roce 2010:

První velká akce proběhla 30. března v Chyškách – byla to sbírka Velikonoční skautské kuřátko, která je součástí projektu " Pomozte dětem" pořádaným Českou televizí a NROS – prodejem vlastnoručně vyrobených kuřátek se nám podařilo vybrat částku 2090,- Kč.

Dne 17. dubna se náš oddíl poprvé zúčastnil v Opařanech okresního závodu ZVAS, což je závod vlčat a světlušek, kde soutěžní hlídky plní úkoly ze skautské všestrannosti na 10 stanovištích.

Naše hlídka ve složení Zuzana Kořánková, Celestina Vaverková, Eliška Zuzáková, Adam Fridrich a Vít Kolář pod vedením Terezy Hanusové obsadila krásné 7 místo.

V termínu 21.-23. května jsme se vydali na jarní víkendovou výpravu, tentokrát do Protivína, kde nám místní skautské středisko poskytlo azyl v prostorách své klubovny.

Ve dnech 3. - 17. července proběhl junácký letní tábor  v Zálší u Sepekova. Celotáborová hra měla tentokrát název „Kocourkov“. Kromě budování Kocourkova, se dětem podařilo i obnovit a vyčistit nedalekou studánku.

Dne 28. srpna náš oddíl pořádal Loučení s prázdninami. Jednotliví účastníci akce plnili nejrůznější úkoly. Sladký pamlsek na závěr akce udělal krásnou tečku za letními prázdninami.

Dne 3. září začala s novým školním rokem i nová skautská sezóna, tentokrát již desátá, kdy tématem letošní sezóny je život na farmě.

Dne 17. září se uskutečnila výjezdní skautská schůzka do bazénu Pečovatelské domu v Milevsku. Krásného plavčení se zúčastnilo pouze 6 statečných, jelikož ostatní zchvátila nemoc.

Dne 22. října proběhla další výjezdní skautská schůzka, tentokrát na horolezeckou stěnu gymnázia v Milevsku. Tentokrát málokdo odolal si tento adrenalin nechat ujít a vyzkoušet si co v něm je.

Termín 17.- 19. prosinec byla doba realizaci expedice do Bernartic, kde si skupinka skautských nadšenců odbývala boj s krutou zimou a UFO návštěvou při zimní výpravě na bernartické faře.

V závěru roku – 23. 12. se oddíl podílel na přípravě vánoční výzdoby místního kostela, kde na Štědrý den již tradičně rozdával Betlémské světlo, které do Chyšek doputovalo od milevských skautů.