Oddíl v roce 2009

- Rok 2009 jsme zahájili v počtu 14 členů.

- První akce proběhla 6. 4. V Chyškách – byla to sbírka Velikonoční skautské kuřátko, která je součástí projektu " Pomozte dětem" pořádaným Českou televizí

a NROS – podařilo se nám vybrat 2049,- Kč. Součástí sbírky bylo i promítání animovaného filmu "Kungfu panda" na místní faře.

- 18. 4. se oddíl spolupodílel na organizaci Svojsíkova závodu v Sezimově Ústí – jedná se o závod skautů a skautek, kdy soutěžní hlídky plní úkoly na 10 stanovištích – náš oddíl měl na starosti stanoviště "poznávání", kde hlídky poznávali po čichu, hmatu a chuti různé předměty.

- V pátek 8. května jsme se vydali na jarní víkendovou výpravu.  Tentokrát do Volyně, kde nám poskytlo azyl místní skautské středisko R. Plajnera v prostorách klubovny.

- 4. - 18. 7. proběhl junácký letní tábor - opět v Zahrádce u Petrovic. Celotáborová hra měla tentokrát název „Stráž času“. Děti se přenesli do časů dávných a ještě dávnějších, během čehož se snažili uhlídat kliku od stroje času.

- 21. 8. jsme se podíleli na letním promítání v Chyškách, kde zúčastění mohli shlédnout film „Moštárna“.

- 30. 8. náš oddíl pořádal Pohádkové loučení s prázdninami. Jednotliví účastníci akce plnili úkoly kocoura Mikeše a nakonec se mohli podívat na malé divadélko

o Popletené princezně.

- 11. 9. začala s novým školním rokem i nová skautská sezóna, jejímž mottem jsou pohádková putování. Počet členů se rozšířil na 21.

- V závěru roku - 23. 12. se oddíl podílel na přípravě vánoční výzdoby místního kostela, kde na Štědrý den již tradičně rozdával Betlémské světlo.